promovăm

VALORI

NOI OFERIM IUBIRE!

• ✔ Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu învaţă aici să iubească culorile curcubeului, florile şi fluturii, munţii şi marea, soarele şi luna, slovele cărţilor, sunetul muzicii, vocea blândă a doamnei, competiţia cu colegii, tradiţiile şi obiceiurile, toate astea şi încă mii de lucruri.

NOI OFERIM SUCCES!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu sunt pregătiţi aici să participe la concursuri naţionale şi internaţionale de verificare a cunoştinţelor, de artă şi sport unde obţin diplome şi premii.

NOI OFERIM INOVAŢIE!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu află pentru prima dată aici despre jocuri atractive pe calculator, descoperă natura şi viaţa pe pământ experimentând împreună cu colegii şi doamnele.

NOI OFERIM COOPERARE ŞI SOLIDARITATE!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program nr. 22 Sibiu sunt îndrumaţi aici să lucreze împreună cu colegii, să facă schimb de idei, să realizeze obiecte împreună, să împartă cu ceilalţi experienţe, să îşi ajute colegii aflaţi în dificultate.

NOI OFERIM CREATIVITATE!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu învaţă aici prima poezie, aici pictează primul tablou în culori pastelate, construiesc primul castel, sunt actori pentru prima dată pe scenă.

NOI OFERIM RESPECT PENTRU TRADIŢII ŞI VALORI!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu află aici bucuria lecturii educatoarei prin poeziile lui Eminescu, Coşbuc şi Arghezi, poveştile şi amintirile din copilărie ale lui Creangă, povestirile istorice ale lui Alexandru Mitru, surprind inţelepciunea popoarelor în buchete de ghicitori, proverbe si zicători, cântă prima dată Imnul României şi sărbatoresc împreună cu cei dragi, îmbracă prima dată aici costumul naţional popular românesc, merg în vizită la muzee, se întâlnesc cu scriitori și oameni de ştiinţă.

NOI OFERIM LIBERTATE DE MIŞCARE ŞI SPIRIT DE ECHIPĂ!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu merg împreună cu colegii şi cadrele didactice în prima excursie, vizitează obiective turistice importante, organizează primul foc de tabără, participă la primele concursuri de alergare, râd în hohot, cad şi se ridică imediat, strigă încurajându-şi colegii.

NOI OFERIM CONSILIERE!

• ✔Copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 Sibiu păşesc pentru prima dată aici timizi și curioşi şi sunt surprinşi să găsească un ambient plăcut, o atmosferă caldă, familială, educatoare cu braţele deschise, atente la toate întrebările şi problemele lor, găsesc aici sprijin şi suport, atât copiii cât şi părinţii.